Ділова поїздка з партнерами з Казахстану по елітним розсадникам Європи 16.07.2013
По домовленості з Казахськими партнерами я організував для них виробничу Екскурсію по розсадниках і плантаціях ягідних рослин в Польщі і Голландії.
Перший візит ми нанесли в фірму Agronom Berries, в місцевості Зієнкі в Поліській зоні Польщі. Господарство унікальне для Польщі. Вони господарюють на 250 га землі! На 40га вирощують саджанці полуниці, малини і на 60 га ягоди полуниці, на 10 га малину і ожину, на 20 га чорницю. Основний сорт товарної ягоди полуниці – Ельсанта. Раннього урожаю – Беніція, для пізнього вирощують Флоренс, з ремонтантних: Альбіон, Портола, Сан-Андреас, Монтерей . В цьому господарстві в деякі дні літа відвантажують по 4 (чотири)! фури товарної ягоди в усі кінці Європи і в Росію (Санкт-Петербург і Москву).
Правильно зібрана і охолоджена Ельсанта, буває, шукає свого споживача 7 днів! і не втрачає, від цього своїх товарних якостей.
Саджанці вирощуються з супереліти
Господарство, на думку моїх партнерів – найсучасніше і з незвичним для них способом вирощення ягід полуниці – на ґрунті, без плівки і капельного зрошення - «на соломі». Це, так званий, німецький спосіб господарювання. Всю роботу роблять машини! Люди лише збирають ягоди і раз на рік проривають в рядках «вистріливші» бур’яни. Ми мали унікальну можливість побачити в одному місці всю лінійку техніки, необхідну для цього методу.
Як завжди поля вразили своєю доглянутістю і відсутністю бур’янів.
Вперше покуштували плоди малини Радзійова. Вона конкурентка славнозвісній Ляшці! На фото плоди Ляшки і Разійової. Нас запевнили, що Радзійова плодоносить на 5 днів раніше Ляшки, врожайніша і транспортабельніша. За 2—3 роки і ми перевіримо! Доступу до саджанців цього сорту пока нема. На смак – не гірша Ляшки, на форму – самі бачите. Радзійова на фото справа.
В господарстві розпочали вирощувати полуницю нейтрального дня в теплицях «іспанського типу».
За їх словами , самі вражені результатами. Нагадаю що фото зроблені 16 липня ! Я перепутав фото і прошу читачів розібратись де Альбіон, Портола, Сан-Андреас, Монтерей, Ліноса, Капрі і мені сказати))))!
Все висаджувалося весною В класом. Знаю точно, тому що я їм привозив італійські сорти.
Недалеко від цього господарства-велетня вирощує саджанці малини для голландських замовників Урбан Войтек.
Трудяга, яких і серед поляків мало. Він сам дає раду на 4 га малинників, на яких доглядає і вирощує саджанці літніх сортів: Глен Ліон (ранній).
В асортименті розсадника саджанці: Глен Емпл, Глен Файн, Октавія, Валентінна(помаранчева) ……..(жовта) і ремонтантних: Полка, Кванза, Імара, Квеллі. Полка зачарувала!
Кванза, Імара, Квеллі – тільки заряджаються родити на осінь. Вони вже кілька років розчаровують пізнім плодоношенням, яке не приносить ні радості ні користі.
В теплицях – інший результат. Там Кванза – королева! Якщо повезе – голландець дозволить – і моїм клієнтам з Казахстану дістануться елітні саджанці.
Я з трепетом чекав зустрічі з полуницею мого улюбленого сорту ФЛАМЕНКО. Войтек попередив, що не вродила, хворіє, бо за малиною немає часу приділити достатньої уваги. Уявіть як би вона виглядала, якби була достатньо задбана!
Полуниця вирощується на агроволокні без гряди і капельного зрошення.
Поблизу Любліна відвідали розсадник пана Кшевінського http://www.krzewinski.pl/ Нема що доповнити до його інтернет -сторінки. Хіба фото садженців винограду і ківі.
Далі був переїзд на захід Польщі , в Śmiglu господарство Agnieszki Malcherek (Агнєшки Малхерек). Рік тому вона прихистила Truskawkowe Factory (Трускавкове фекторі). Про цей дуже цікавий полуничний практично-виставковий захід можете подивитися в 24 фільмах на You Tube. По результатах випробування вирощування кількох різних сортів в минулому році, Агнєшка вибрала за основу ремонтантний АМАНДІНЕ, і тішиться комерційному успіхові в цьому році.
На ранок наступного дня ми вже вважали на всі боки, щоб не попасти голландським велосипедистам під колеса! Від яких де тільки ми не «шугались»(рос)!
Але , без пригод, доїхали до господарства Херта Де Веерта. В нього надивились, наїлись, наслухались, скупились. Див.фото.
Бачили, ще одну цікавинку – черешню в теплиці, але нас туди не пустили навіть на поріг!
Не знали чого чекати і від першого знайомства з директором найбільшого і найкращого по асортименту і якості розсадника ВІССЕРС (http://www.vissers.com). Я контактував лише з менеджерами. Але Джон Віссерс виявився доброзичливим і гостинним.
По останній фотографії бачите – ділова поїздка, яка починалась , як екскурсія – вдалася J! Цей автомобіль повезе саджанці в Казахстан. 15 діб дороги!
Запрошую до співпраці і щиро зичу
Вам успіхів