Екскурсія на плантацію найбільшої в світі екологічної чорниці
Потенційним клієнтами на саджені чорниці-голубіки-лохини (далі в статті чорниці), які хочуть закласти велику плантацію, я організував 15.09.2013 екскурсію на найбільшу в світі! Плантацію екологічної чорниці. В кого як не в таких успішних людей можна впевнитись в правильності вибору сортів і способу закладки плантації.? Не вірилося, що в такій глибинці Польщі…розмістилася найефективніша екологічна плантація світу. Площа плантації 100 га і щорічно збільшується.
Перші кущі посадили в 1998 році посад матеріалом з Америки і від Польських шкулкажів. Зараз висаджують лише Польський посад матеріал.
З перших же хвилин керівник збуту продукції, пан Роберт, доброзичливо віднісся до Нашого бажання все взнати і нічого на протязі двогодинної екскурсії не приховував. На всі питання давав вичерпні відповіді.
1. Який сорт доцільно вирощувати? Підвів до таблички, яку ви бачите на фото, і запропонував самим визначитись, який з цих сортів будете вирощувати. Терміни дозрівання бачите. Однозначно, основа плантації має бути сорт Блю Кроп. Не прижився на плантаціях сорт Брігіда. Кожен сорт має свої переваги, вади, які виявляться при подальшому рості на плантації. Нам пощастило! Як видно з таблиці, ми ще встигли поласувати плодами сорту Аврора.
2. Схема посадки. Міжряддя 3 метри, в ряду через 1-1,50 метра. Схема посадки залежить від техніки, якою будете обробляти ділянку і сорту.
3. Місце посадки. Ми очкували побачити посадку на торфовищі або на ґрунтах з вмістом торфу. Вся плантація посаджена на піщаному ґрунті 4-5 класу! Навколо ліс. Проведена меліорація. Жодного кілограму торфу під рослини не вносили ніколи! Кисле середовище створювали за допомогою сірки і інших агротехнічних заходів.
4. Полив. Всі роки, а це більше 15р. використовували поверхневий полив з місцевих меліоративних каналів.
5. Підготовка ґрунту. Дивіться фото.
6. Використання тирси і деревних відходів. Не використовують. Все садять в грунт на гряду на агротканину.
7. Агротехнічні заходи. Новація. Поставили 10 вітряків, які в зимову «безвітряну спеку» ганяють повітря, переміщуючи повітряні маси, чим зменшують вплив морозу на рослини.
Під час цвітіння, розпилюють водяний туман, з метою захисту цвітоносів від весняних заморозків. Роблять задимлення. Від зимових суховіїв ставлять високі сітки і насаджують дерева.
8. Культура виробництва. Дивіться фото. Скрізь вкатані дороги і незвичні для нашого…менталітету туалети))
По рекомендації наших господарів Ми поїхали далі в Польські розсадники для ознайомлення з якістю посад матеріалу чорниці, дивіться в інших репортажах.