«Смородинні королі»!
Нарешті я попав в володіння «смородинних королів»! На відміну від можновладних королів вони просили не афішувати свого імені. Коментувати фото – вважаю непотрібним.
Для інформації. Загальна площа плантації – 64га. Середній цьогорічний урожай становив 7,2 т/га. Вирощують смородину української селекції: Софіївська (на фото), Ювілейна Копаня і Вернісаж; польські сорти: Орес, Тісель, Бона; шотландські: Бен Конан, Бен Леново, Бен Хоп. Комбайн польський – Ягода 5. Мають власний розсадник.
Смородина в Польщі і Європі
В Польщі смородину вирощують на площі 27 тис га. З них зібрали 160 тис/т. Середня врожайність склала 5,9 т/га. З них 130 тис пішло на сік, а 30 на заморозку. Польща збирає 30% цих ягід від загальносвітової продукції. В цьому році збір ягід збільшився на 19%. В Польщі найчастіше садять смородину власної селекції: Тісель, Тібен, Рубен, Орес, Гоферт, Тінес. На нових плантаціях в основному садять сорти ранньої і середньої пори дозрівання. Найбільше значення серед сортів чорної смородини має Тісель. Найбільший урожай 22т/га і часто буває між 12-15 т. Поряд з польськими сортами стає дуже популярним новий сорт Бен Коннон, поряд з старішими сортами: Бен Грайн, Бен Адлер, Бен Тіран. Майже весь урожай збирається механізованим способом – комбайнами польського виробництва. Українські сорти в Польщі не зробили кар’єри через низьку концентрацію сухих речовин, нерівномірності дозрівання і розлогості куща, що унеможливлює механізований збір.
Пропонуємо саджанці від успішного плантатора!
Для бажаючих закласти промислові плантації смородини консультації і екскурсія на плантації безплатні.