Ожина – чорна сестра малини чи падчериця?
Щиро признаюсь, що неохоче беру ожину до рук. Напевно даються взнаки спогади дитинства, коли полював за дикою ожиною: зранені колючками руки і ноги, кислий смак в роті і кара за зіпсоване вбрання. Аріелю ще тоді не знали, а випрати одяг не було чим))
Змусило мене змінити відношення до ожини побачене в голландській теплиці. Невже це так смачно як і гарно?
Буду щирий. Хоч трохи недозрілі ягоди були кислі на смак, але в повній зрілості – солодкі і смачні. Перша любов – сорт Діто. Голландець Де Верт похрестив Лох Несс з іншою ожиною, обізвав цей сорт Діто і успішно вирощує у теплиці. Перший рік ожина росте в контейнерах на відкритому повітрі, на зиму їх забирають в холодильники, виставляють у теплиці в червні! Це забезпечує пізній збір ягід.
Після збору врожаю контейнери викидають.
Іншим разом я здивувався і потішився ожиною в теплиці поляка.
Так виглядає сорт Полар в травні місяці. Далі самі бачите, що з нього виросло, шкода, що не можна передати смак Мммм…
Такі ягоди заткнули рот моєму песимізму щодо ожини))
Такий урожай не може бути неприбутковим.
Завітав до нього восени, в теплиці порядок!
Господар вже не знає що ще «вчудити» з малиною і ожиною.
Посадив « Українську вишиванку». Між кущами ожини посадив дві малини. Класика жанру! Червоне й чорне!
Вся підв’язка робиться щипцями стрічкою. Жодних шнурків і гумок. Можемо продати щипці, стрічки, кліпси…шнурок))
В теплиці зустрічав Рубен, ремонтантний сорт, який родить на однорічних пагонах. Плодоносить дуже пізно, рясно зав’язує плоди, але не всі дозрівають. Ті, що попали мені в рот – смачні.
Дозволю собі порекомендувати вам для посадки на присадибній ділянці і на промислові плантації наступні сорти: Лох Тей (самий ранній, врожайний, ягода не дуже велика, але солодка, і навіть недозріла смачна). Її вирощує мій колега в Польщі на площі більше 1га і розширює площу під нього.
Тріпл Краун є вже у багатьох в Україні. Я знаю господарів, які не заглядають до нього, не вкривають, тільки підчищають стебла. Але ожина щорічно рясно родить і радує всіх великими, смачними і транспортабельними плодами.
Дата зйомки на фото доводить, що цей сорт родить майже все літо.
Не мають претензій до Честера, Лох Несса
Не бачу суттєвої різниці між ними. Велика і смачна ожина.
Не можу собі дарувати, що коли був у Сербії не скуштував Чачанської Бестрни. Наївся вишень сорта Облачинська та інших ягід і не дослухався до прохання господарів скуштувати королеву ожинових плантацій. Але бачив як вона родить і скільки її збирають в Сербії і теж рекомендую вам. Виростите, скуштуєте і мені розкажете.
Постійно маємо в асортименті ожину сортів: Лох Тей, Лох-Несс, Полар, Рубен, Трипл Краун, Агавам, Блэк Бьют, Блэк Сатин, Гигантский Бедфорд, Карака Блэк, Навахо, Смутстем, Честер, Эдриенн