Павлонія. Математика агробізнесу.

Печать

     Павловнія (Paulownia) або адамове дерево, яке також називають «фенікс» — представник м'якої породи дерев, що набирає біомасу до 150-180 т/га за три роки і росте з неймовірною швидкістю (3-5 м на рік). Всього у світі налічується до 20 видів цього дерева, 6 з яких висаджують для промислових плантацій.

     У Китаї павловнія широко застосовується не тільки в народній медицині, а й у фармацевтиці, а насіння є джерелом виробництва технічного масла.  Дерево користується підвищеним попитом у виробництві меблів, фанери, в авіа- і суднобудуванні, при виготовленні музичних інструментів, сувенірів, іграшок, спортивного інвентарю. Насадження цієї культури здатні запобігати ерозійним явищам у родючих ґрунтових горизонтах, відновлювати в найкоротші терміни ділянки землі, постраждалі від пожеж, зсувів, селів та інших природних руйнувань.  

     Останнім часом, із пошуком альтернативних джерел енергії, дерево отримало велику популярність у біоенергетиці, бо темпи росту павловнії дійсно вражають — за 9 років можна отримати зріле дерево. Технологія вирощування швидкорослих дерев дозволяє за короткий термін отримати якісну ділову деревину, зберігаючи дерева, термін відтворення яких становить від 50 років. Листя павловнії унікальні за своїм хімічним складом — містять до 20% протеїнів (білків), за смаковими характеристиками нагадують зелень люцерни, конюшини, тому є цінним кормом у тваринництві. 

     Павловнія на 30% легша за інші породи дерев, росте рівно, не схильна до усихання, їй властива висока стійкість до шкідників і хвороб. Сучасні технології плантаційного вирощування Paulownia Clone in Vitro 112® для виробництва ділової деревини дозволяють за 5-річний період із 1 га отримати від 400 м³ якісної деревини.

     Павловнія на 30% легша за інші породи дерев, росте рівно, не схильна до усихання, їй властива висока стійкість до шкідників і хвороб. Сучасні технології плантаційного вирощування Paulownia Clone in Vitro 112® для виробництва ділової деревини дозволяють за 5-річний період із 1 га отримати від 400 м³ якісної деревини.

     Основний продукт, що виробляється з павловнії, — деревина. Попит на деревину у світі, згідно зі статистичними даними ФАО, невпинно зростає. Щорічний показник збільшення попиту становить 1-2%. Основні світові імпортери — Китай (39%), Австрія (7%), Німеччина (7%). Дерево має високий потенціал і в Україні. Він полягає в тому, щоб замінити продукти, котрі наразі імпортуються з тропічних лісів по всьому світу. Очікується, що протягом найближчого десятиліття через посилення правил ведення лісозаготівель та вичерпання ресурсів тропічних лісів обсяг імпортованої деревини буде ще меншим.

     Якщо порівнювати з металами, то павловнія з-поміж дерев відповідає алюмінію серед металів. Вага 1 м³ павловнії становить близько 290-310 кг, a деревина-кругляк коштує близько 100-120 €/м³. На дотик і вигляд нагадує ясен.

 

     Дерево легке в переробці, піддається фарбуванню, лакуванню і склеюванню. Має достатньо високу водостійкість і стійкість до займання. Підходить в якості покрівельного матеріалу. Володіє хорошими теплоізоляційними (холод і/або тепло) якостями. У будівництві можна використовувати як фанеру і як внутрішній і зовнішній ізоляційний матеріал.

 

     Згідно з попередніми розрахунками, вирощування павловнії в аграрній галузі є прибутковим й інвестиційно привабливим. Крім того, значна перевага роботи з павловнією — це інноваційність бізнес-ідеї для реалій України при значному її поширенні в Європі та Азії.

 

     Варто відзначити, що листя павловнії росте швидко і має дуже велику ємність переробки діоксиду вуглецю (СО2). Плантація Paulownia Clone in Vitro 112® розміром 1 га здатна за рік переробити 120-140 т діоксиду вуглецю. Особливо велике листя у тих дерев, що ростуть перший та другий рік. Вони можуть досягати до 1 м в діаметрі та допомагають у боротьбі із забрудненням повітря. Завдяки високому вмісту азоту листя можна використовувати як корм для худоби і добрива.

 

     Павловнію використовують у якості альтернативного джерела енергії — виробляють із біомаси біоетанол.  У якості біоенергетичного дерева Paulownia Clone in Vitro 112® має надзвичайно високу енергетичну цінність — 4211,06 ккал/кг. Тобто 2 кг павловнії приблизно дорівнюють 1 л дизельного пального.

 

     Мед із квітів павловнії смачний, ароматний, світлого кольору, нагадує акацієвий, з лікувальними властивостями. Із плантації в 1 га можна отримати близько 700 кг меду. Тож буде цілком доцільно встановити пасіку поблизу плантації павловнії.

 

     Посадка павловнії є не тільки економічно ефективним бізнесом, а й у великих масштабах істотно впливає на покращення стану навколишнього середовища у всьому світі.

  

     Приймаємо замовлення на весну 2019 року!

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

+38 (050) 036 32 90;
+38 (068) 065 40 11                (viber)

Наши предложения

Счетчик посещений

13055780
Сегодня
Эта неделя
Этот месяц
Вся статистика
1043
4662
49296
13055780

Ваш IP: 54.196.73.22
Счетчик joomla

Контакты:
По вопросам саженцев и растений (опт): +38 050 378 24 72,  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
По вопросам средств защиты растений: +38 099 736 13 08 Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
По вопросам горшков, упаковки для ягод и др.: +38 095 220 03 53 Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
По вопросам саженцев, растений, плодовых деревьев: +38 068 065 40 11; +38 050 036 32 90 Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

NOVOSAD в соцсетях
novosad в vk Novosad в Одноклассниках Novosad в фейсбуке

.