Сорти полуниці нейтрального дня з Голландії - мрія плантатора

Печать

Будучи в Польщі я краєм вуха почув, що Голландці вивели нові сорти полуниці нейтрального дня (ремонтантні) з видатними якостями. І мій «великий» друг з Росії не забарився з пропозицією разом пересвідчитися в достовірності цієї інформації. День зборів-переговорів, він з Чєлябінська через Мадрид, я – з Рожищ, через Копачівку)) зустрілися в Амстердамі, щоб донести вам достовірну інформацію про ці сорти.

Перший сорт Florentina фірми Goossens Flevoplant. Проявили суворовську смекалку і заявили Голландцям, що нема кращого сорту як Сан Андреас. Вони навіть не сміялись, а просто завели в теплицю, де щасливий власник заявив з порога, що почав отримувати задоволення від роботи тільки з приходом на стелаж сорту Флорентіна.

клубника Флорентина

клубника Флорентина


Перша масового збору вже пройшла. Ви не бачите захоплюючих фотографій з плодоношенням рослин, як в Петренка з Ржищева під Києвом, але з форми ягоди і кущів зрозуміло, що все добре. В минулому році він збирав ягоди сім місяців. Не менше, ніж по 1кг/куща. Шкода, що не можна передати смак ягід, повірте на слово…СМАЧНО! Тим більше як тобі їх назбирав сам селекціонер і власник розсадника Jos Goossens.

клубника Флорентина

клубника Флорентина

Ведмедя нам дали на перспективу. Власник особисто дозволив мені рекламувати його досягнення в Україні.

клубника Флорентина Запрошуємо на головний сайт компанії www.flevoplant.nl або до поляків. Далі дорога лежала до старого друга Джона Віссерса. Він давно працює над виведенням ремонтантного сорту, який б поєднував в собі високу врожайність, стійкість до хвороб і перевершував смаковими якостями всі відомі до цього часу сорти. Цей сорт має рости в умовах помірного і континентального клімату (як у нас).
До початку екскурсії провели невелику нараду, зробили покупку елітних саджанців в касетах неперевершеного сорту малини Харітейдж. Його визнано в усьому світі як найстійкіший сорт до хвороб і погодних негод. З якістю ягоди і врожайністю, як ви знаєте, в нього завжди було добре.

малина Харитейдж

малина Харитейдж

Про життєздатність цього сорту можна судити по кількості витриманих саджанцями дощів, які пройшли на них за період закалки. Будуть рости в Україні на екологічній плантації.
Відразу відправились на поля, де вирощуються більше 80 млн. саджанців. Чистота полів вразила. Авжеж! Пересіяна земля, продезентифікована, прополена людськими руками.

клубника Флорентина

клубника Флорентина

«А усы где?» - запитав мій товариш. Їх перед обробітком землі люди пригинають до кущів, щоб могли пройти катки-розрихлювачі, а після них знову люди розправляють вуса на підготовлену землю. Не буду описувати всіх методів вирощування. Це не секрет, просто займе багато часу. Подивіться фото.

клубника Флорентина

Вуса на солому…

клубника Флорентина

 

Вуса на агротканину… вуса з горшків… і тп. Головне, що жодна рослина, яка йде на ваше поле з розсадника Віссерс не виросте на зараженій будь-чим землі. Завжди торгую фріго з цього розсадника з повною впевненістю в чистоті посадматеріалу.
Але повернемося до ремонтантів. Джон з гордістю витягнув з касети саджанець і заявив, що власник цього саджанця отримає ще в цьому році з нього 1 кг плодів і на слідуючий рік теж стільки ж.

клубника Флорентина

клубника Флорентина

Для мене це не новинка. Сорт «Harmony» (Гармонія) я вам пропонував ще в минулому році. Він тоді ще був під номером і ніхто з українських плантаторів не ризикнув взяти його на випробування. В цьому ж році він через популярність був недоступний. Від Джона нам дістався крім сердечного прийому, найкращий подарунок. Він передзвонив до плантатора в Польщі, який вирощує Гармонію вже другий рік на площі 50га., і домовився з ним про наш візит.
Реально, ми б ніколи не попали туди, куди попали. Голландець 20 років працює на польській землі, щороку вирощує на 30 га WB- плантів, закладає з них 30 га нових плантацій, збирає врожай з 60 га в ґрунті і 2 га на ринвах. На моє риторичне запитання для чого такий масштаб дав однозначну відповідь. До великого продавця приїжджають великі покупці! І справді, на подвір’ї чекали своєї черги під завантаження 2 фури. Зі слів господаря він не продавав в цьому році ягоди полуниці дешевше 1,80 Євро за кг. Каже, що самі покупці набивають ціну, торгуючись між собою за кожну партію. В добрі часи в нього чекали загрузки до 5 російських фур. Ягода кожного разу діставались тому, хто більше платив – сміється він.

клубника Флорентина

клубника Флорентина

Символічно, що він для фото став на коліна, наголосивши при цьому, що він став на коліна з поваги до даного сорту. На фото – дворічна плантація. Перша хвиля плодоношення пройшла. Кущі мають дуже здоровий вигляд, багатолисті і ховають в собі ще багато ягід.

клубника Флорентина

клубника Флорентина

«Це сприяло тому, що ягоди були весь час захищені від дощів і мало псувалися?» - це я так підіграв ньому. Він скептично заперечив: «Цей сорт стійкий до mildew, phytophthora and botrytis. Його майже не пошкоджують комахи». Це ще треба перевірити на українських комахах)). Не клявся, а запевнив, що значно менше обробляє Гармонію від тлі, кліщів і комах, так як інші сорти. В минулі роки захоплювався Альбіоном, Сан Андреасом і Портолою. Залишилось декілька гектарів Портоли, які доживають в цьому році останні дні, не хотів завезти і показати.
За те з гордістю завів на плантацію Ельсанти, де працюють зроблені його руками комбайни. Звичайно там основну роботу виконують люди, але для них створені всі умови для роботи. Вони дозволяють збирати ягоди і в дощ. Має довести свій флот до 10шт!

клубника Флорентина

На фото бачите скільки ягоди викидається, щоб забезпечити якість для покупця.

Щиро пораділи за такий врожай.

клубника Флорентина

клубника Флорентина

Свої 2га в ринвах він вважає за дитячу забавку, про яку і не варто згадувати. Нове життя в цю конструкцію вдихнула Гармонія. Реальний кілограм з куща він має.
А що до дитячих забавок, то потішили польські діти. Так би й нас хтось вів, кому ми віримо)).

 

З подорожі ви винесли головний висновок – ремонтантними сортами варто займатися. Більше інформації на сайт Віссерса і Флевопланта

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

+38 (050) 036 32 90;
+38 (068) 065 40 11                (viber)

Наші пропозиції

Лічильник відвідувань

18276835
Сьогодні
Цього тижня
Цього місяця
Уся статистика
184
2883
4482
18276835

Your IP: 54.36.149.105
Server Time: 2023-12-05 01:22:20
Счетчик joomla

Контакти:
По питаннях саджанців рослин (ОПТ): +38 050 378 24 72,  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

По питаннях саджанців рослин (роздріб): +38 050 036 32 90, +38 068 065 40 11,  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

По питаннях засобів захисту рослин: +38 099 736 13 08 Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
По питаннях горщиків, тари для ягід і ін.: +38 095 220 03 53 Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

NOVOSAD в соцсетях
 Novosad в фейсбуке

.