Україна - ГОРІХОВА ДЕРЖАВА?

Печать

          Цим питанням я задався на першій зустрічі із справжніми горіховодами з Америки на виставці «FRUIT LOGISTICA» у 2015 році в Берліні. На експозиції американської горіхової асоціації самотньо очікував на відвідувачів сивочолий чоловік. Поряд радували око гори горіхових плодів і виробів із них з усього світу. Доки дійшов до американців, скуштував французьких, турецьких ласощів з горіхів, поспілкувався з узбецькими друзями про «Ідеал», вкусив бразильської екзотики, їхніх горіхів, спробував на зуб пекан та інші невідомі оку продукти горіхівництва.

         До уже згаданого американця я підійшов з метою його розважити та потеревенити, хибно вважаючи що у нього немає клієнтів. Виявилося, що я познайомився з головою спілки горіховодів волоського горіха Каліфорнії. Дізнавшись, що я з України, американець з сумом прокоментував: «Шкода, що Україна не горіхова країна і у нас з тобою не може бути спільних інтересів». Не в повній мірі усвідомлюючи усю правдивість його слів, я знітився і навів йому статистику експорту грецьких горіхів з України. Наведені мною цифри його приємно здивували. Американець попросив мене показати на мапі світу нашу державу, тоді провів пальцем по 45 паралелі північної широти і сказав, що північніше її горіх рости не може і його твердження базуються на біологічних особливостях грецького горіха. Її часто називають точкою, що міститься на півдорозі між екватором та північним полюсом. В Україні вона проходить по Сімферополю. Я як міг розказав йому про українську селекцію горіха. Він був приємно здивований і запросив мене до співпраці якщо я матиму партію горіхів не менше 8 тисяч тон. На мій жарт: «Чому так мало?», він відповів, що його кораблі за меншими партіями в порти не заходять)). Після таких його слів я затримався біля американця ще на годину, але це тема окремої статті…

         …З того часу я отримав новий стимул і дуже прискіпливо та відповідально віднісся до рекомендацій і продажу сортових щеплених «іноземців» - горіхів виведених в іншому кліматі, ніж в Україні. Спершу сам пересвідчився в своєму саду в нежиттєздатності турецьких саджанців на Волині. На «звинувачення» своїх турецьких партнерів в тому, що я не хочу продавати їхні сорти в Польщі та Україні, я їх запросив на екскурсію в Польщу.

                 

Хлопці так і не змогли сфотографуватися біля дерева, 

яке виросло з їхніх саджанців. Усі дерева померзли. Сфотографувались біля місцевого красеня

         Проаналізувавши екскурсію і склавши всі висновки, зроблені до цього про польське горіхівництво, я остаточно дійшов висновку, що щеплені горіхи – не панацея для плантаторів. З сумом згадую слова корифея польських горіхових селекціонерів Богуслава Дудека з Марципорембя «Шкода, що я потратив життя на грецький горіх!..»((. Богуслав пережив суворі зими, на відміну від його щеплених горіхів, коли серце обливалось болем за змерзлі плантації закладені з його саджанців.

                        

Саджанці Богуслава жадані гості в садових центрах Польщі.

         Не змогла дати конкретних пропозицій по вирощенню сортових горіхів в Польщі і пані Анна Янковська з Пшеворська, яка все життя займається селекцією і сортовипробуванням горіхів в самому горіховому районі на півдні Польщі.

                                                                      

В Анни Янковської.

         Я пробував просунути на міжнародних виставках в Польщі щеплені горіхи з Молдови. Попри всі мої обіцянки мати горіхи на другий рік посадки, помірний ріст дерев і не бачену врожайність – жоден з поляків не спокусився закласти плантацію. Патріотично садять сіянці зі свого «Яцека». Називають свої «резони»: великий горіх, морозостійке довговічне дерево. Ризик з щепленими чужими сортами не виправданий.

                                   

 Горіхи «Яцека» вражають своїми розмірами, а дерева дійсно могутні

 

         А що на те кажуть німці? У німців в цьому плані повний порядок – 1873 районованих сорти!)) На кожен регіон Німеччини є свій селекціонер горіхів. Він працює на задоволення потреб своїх земляків, які живуть в однакових кліматичних умовах з ним. Подивіться, які саджанці він видає на плантації!          

             

Саджанці за три роки набувають товарного вигляду.

         Це вкотре доводить, що не може бути горіха універсального для усіх кліматичних зон. Антон Шотт вирощує виключно районовані сорти. Інші сорти має тільки для колекції.

                  

Німецька якість!

         Знамениті і перспективні в нас на Україні чеські сорти презентували мені особисто чеські селекціонери.

       

Перспективні чеські сорти для України.

         Логічно постає питання: Чому і нам, українцям, не садити саджанці вирощені з українських сортів? Невже бажання мати заморського «журавля» переважає ризик втратити дерево від морозу?! Я садитиму сад саджанцями зробленими методом зимового щеплення місцевого вибраного «аборигена» на підщепу вирощену з місцевих зимостійких дерев. 

          Я знайшов в Україні однодумця. Людина займається успішно овочівництвом, розуміється на біології рослин і окрім бажання має ще і фінансові можливості зреалізувати проект «Горіхи України»: 

  1. Зробити селекційний відбір горіхових дерев на Україні, скласти реєстр.
  2. Закласти дослідний сад (вже тестується 8 сортів на 78 га – Чернівецький-1, Чернівецький-2, Буковинський-2, Топорівський, Клімківський, Прикарпатський, Буковинська бомба, Ярівський).
  3. Створити умови для щеплення горіхів на замовлення і вирощування з них саджанців (спеціалісти по щепленню та вирощуванню саджанців пройшли профпідготовку за кордоном, функціонує 1 га теплиць).
  4. Забезпечити агротехнічний супровід промислових плантацій, реалізація плодів.
  5. Популяризувати вирощення грецького горіха на Україні.

         

В організаторів є чим здивувати!..

         Саме з метою популяризації даного виду господарської діяльності, пошуку однодумців та партнерів на базі даного підприємтсва в вересні місяці цього року організовуємо тематичний семінар на тему: «Горіхи України». Просимо усіх оглянутися навколо, вирізнити з загальної маси сусідських горіхів найкращі екземпляри дерев, зробити фото, зірвати десяток плодів і привезти на семінар, переконливо просимо вивідати в господарів історію горіха: коли і ким посаджений, чи обмерзав у суворі зими, періодичність та інтенсивність плодоношення і т.д. Дерева молодші 20 років брати до уваги, але не рекомендувати для розмноження. Кращі екземпляри виберемо разом та внесемо до реєстру.

         

                                   Дереву 35 років                                                              Унікальний низькорослий горіх 

         Запрошуємо потенційних клієнтів для придбання вирощених саджанців і формування замовлення для майбутніх плантацій.

         Подія відбудеться 22 вересня 2017 року в місті Андрушівка Житомирської облаті на базі приватного підприєства «Імпак».

Контактні телефони: 

+38 096 706 09 48, Дмитро Вікторович, 38 067 410 33 90 Сергій Васильович, 38 050 378 24 72 Сергій Миколайович.

План семінару відповідає поставленим завданням проекту «Горіхи України».

         P.S. Волоський горіх – це не тільки смачне ядро, а й…

     

 

Саджанці фундука з Італії законтрактовані!

Печать

     Відвідав в Італії пять розсадників саджанців фундука в провінції Пємонт (район Туріна). Заслуговують на увагу лише два. В одному з них вирощують невелику кількість - 60 тис. саджанців Tonda Gentile Trilobata. Їх реалізовують лише "для своїх" - місцевих горіховодів. Роблять продукцію.    

           

Селекціонер дуже дорожить своєю репутацією. Сорок років відбирає саджанці тільки з кращих своїх кущів і сусідів. Вражає врожайність пятирічних насаджень.

     Вирощують не багато Мортарели і Романи для запилення. У них поряд ліси і запилювачі не актуальні.

     Цим насадженням з його садженців чотири роки після посадки. Рідко, де можна зробити подібні фото.

                                       

     Усі розслини з розсадника без жодних ознак хвороб або пошкоджень. Люди дуже привітні і згідні підтримувати агротехнічними консультаціями і т.д. і т.п. Можна з розадника взяти 40 - 50 тисяч двохрічних саджанців по ціні 4 євро сорту Tonda Gentile Trilobata. 

     Інший розсадник вирощує горіхи майже десять років - з 2008 року, коли Ферреро замовили перший матеріал. Вони вирощують саджанці з черенків, які укорінюють в теплиці перший рік. Беруть матеріал з різних розсадників і успішних кущів з плантацій, які вони нам показали.

                                                  

 

     Дворічки в дуже хорошому стані, не хворіють, без ознак хвороб і пошкоджень, під поливом.

                                              

     Насадження з їх садженців. Господар задоволений, врожайність 2 - 3 тони з га.

                                            

     Цьому насадженню 9 років. Почали збирати з чотирьох років. Горіхів багато, кущі здорові і велиці.

     Однорічна посадка. В дилемі "виноград чи горіхи" верх беруть горіхи. Посадка садженцями із вказаного нами розсадника.

     Техніка для обробітку міжрядь перед збором горіхів. 2500 євро.

     Пилосос-комбайн для збору горіхів, продуктивність 1 га в день.

 

     Мають на продаж, на осінь 2017 року:

- Тонда Джентила Трилобата - 30 тис. дворічних;

- Романа - 7 - 10 тис.;

- Тонда Джифоні - 10 тис.;

- для запилення - 8 - 10 %;

- окіоне для Джифоні - 1,5 тис.;

- для Трилобата - Романа;

- для Трилобата не використовують нічого, з лісу запиляється.

     Ціна:

     Продають двохрічки по 4 євро.

     На осінь 2017 року є можливість організувати договір і відвантаження, 100 тис. садженців.

Сорти полуниці нейтрального дня з Голландії - мрія плантатора

Печать

Сорти полуниці нейтрального дня з Голландії - мрія плантатора

strawberry

 

 

Ровада, Рондом, Йонкер ван Тес - золота трійця червоної смородини (порічки)

Печать

 Ровада, Рондом, Йонкер ван Тес - золота трійця червоної смородини (порічки)

Поричка

Черничная гарантия

Печать

         За многие годы «боданий» с выращиванием черники на собственном приусадебном участке я наконец в этом году собрал свое первое «ведро» черники с куста, посаженного в этом же году весной. Я думаю, что ведро с каждым годом будет все увесистей :-).

 

 

Які корінці такі і ягідки

Печать

Які корінці такі і ягідки
(вибір посадматеріалу малини)

Полка на листке

+38 (050) 036 32 90;
+38 (068) 065 40 11                (viber)

Наші пропозиції

Лічильник відвідувань

18510969
Сьогодні
Цього тижня
Цього місяця
Уся статистика
202
5811
14939
18510969

Your IP: 37.229.200.80
Server Time: 2024-07-13 02:30:07
Счетчик joomla

Контакти:
По питаннях саджанців рослин (ОПТ): +38 050 378 24 72,  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

По питаннях саджанців рослин (роздріб): +38 050 036 32 90, +38 068 065 40 11,  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

По питаннях засобів захисту рослин: +38 099 736 13 08 Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
По питаннях горщиків, тари для ягід і ін.: +38 095 220 03 53 Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

NOVOSAD в соцсетях
 Novosad в фейсбуке

.