Підготовка землі під посадку малини
Одразу приходить в голову російська мудрість – готуй сані взимку.
Так і площу під посадку малини слід готувати завчасно, мінімум за рік- пів року. В кожного стоїть перед очами плантація як на фото знизу.
Це поле оброблялося з діда-прадіда, сіялось-пересівалось різними культурами, 30 років тому взнало, що таке гербіцид. Тому, якщо виростає на ньому лобода або якийсь інший бур’ян – то на нього хазяїн приходить подивитись як на диковинку :)). На такому полі можна підтримувати загальний, високий, культурний, безбур’яновий фон. На наших землях бур’яни засіяли любу ділянку на багато років вперед.
Перед вами (добре, що не перед мною)) стоїть задача як в найкоротший термін максимально знищити бур’янове різнотрав’я і не дати йому в подальшому панувати на плантації. Дідівський метод «коса-сапка» не розглядаємо. Розглянемо оптимальний перебіг подій на майбутній плантації:
1. Сівозміна. Підготувати землю і посіяти попередники, які покращують агрофон і родючість ділянки. Для цього найкраще підходять: люпин, соя, зернові. Добре, якщо майбутня плантація вгноєна.
2. Боротьба з бур’янами. Ділянку переорати, передискувати і знищити пророслі бур’яни гербіцидами суцільної дії. Бажано цю операцію зробити кілька раз. В ряди, де ростиме малина можна внести гранульований гербіцид, який ще рік діятиме в землі.
3. Трав’яний килим над бур’янами. Є давній перевірений метод: створити щільний шар з низькорослих і повзучих рослин, які займуть всю корисну площу зверху землі і заплетуть своє коріння в землі і не дозволять іншим рослинам проростати назовні. Найбільших успіхів в створенні таких рослинних покриттів досягли в Данії. Там вивели кілька мініатюрних сортів мятлика, грястиці і білої конюшини, які стеляться по землі і не заважаючи один одному щільно ростуть. В Данії така трава не вважається чимось занадто дорогим і доступна кожному фермеру.
Подивіться як закладають плантацію «Нові Малиноводи» в України.
Спочатку вода…мала би бути. Але як у нас – спочатку трава!!!
Нічого незвичайного в насінні ви не побачите, на кожній насінині made in Duch не пишеться, на мішках теж – тому, що беремо з великого гурту в Литві. Трава сіється спеціальною сівалкою, яка навішується на японське чудо техніки на гусеничному ходу.
Два-три перших прокоси необхідно робити з найменшим тиском на ґрунт.
Через місяць можете заїжджати на трав’яний килим любою технікою. Мені здається, що порівнюючи свої парадні газони я заздрю збирачам, що будуть ходити по такій траві.
Ще одна невідома загалу користь від прокошування трави. Пригадуєте запах свіжого покосу? Він від усіх трав однаковий! Це пахне природній гіберлін, який стимулює в природі всі рослини в межах розповсюдження запаху до росту. Ніби кричить своїм запахом - ростіть і розмножуйтесь!! Нас скосили…або спалили. Така проста саморегуляція рослинного світу, яку варто враховувати при закладенні плантації. Вона буде діяти на вашу малину кожного покосу.
Малогабаритна техніка забезпечить високу економічну доцільність її використання. Наприклад, косарка навішена на мінітрактор використає 10л палива на зміну, скосивши при цьому 4га травостою. Обприскувач незнаної нам конструкції бере на себе 500л і гребе 4 колесами на місце роботи. Ті ж 10л на зміну!
Ну як садити в таку красу суху палку з корінням? (хай вибачить в мене саджанець з коротким стеблом – мій основний кормилець:)) Тільки саджанець з закритою кореневою системою з касети чи горшка. Вони дають 100% приживаємість і мають агресивну силу росту і розмноження. З гарантією доганяють своїх старших осінніх братів.
Для доброго матеріалу і машини не шкода.
Я ще раз переконався, що краще не втратити, а використати пів року на підготовку плантації, ніж нести непомірні витрати на сапачів, гербіциди і не мати задоволення від правильно закладеної плантації.
Вартість насіння трави на 1га лише 150 Евро. Це непомітні витрати в загальному кошторисі закладання плантації.
Задумайтеся над даним варіантом посадки, який зекономить вам час і кошти, а також примножить задоволення від успішної плантації